Partneři 2020

Partneři 2020

Partneři 2011

 • 21_bernard
 • 27_isoma
 • 31_duratec
 • 31_e_tilak
 • 31_sirjoseph
 • 32_garmin
 • 33_Crankbrothers
 • 34_thermarest
 • 35_petzl
 • 35_Wtb
 • 40_Isaac
 • 41_Lawi

Facebook

Facebook profil

Zpráva od pořadatelů

V 7:20 ráno se dostal ročník závodu Iditarod Trail Invitational 2014 do svého závěru, protože přivítal v cíli poslední závodnici Shawn McTaggartovou, která protnula cílovou pásku v Nome. Úžasný rok! Gratulujeme všem, kteří dokončili závod Iditarod z McGrath do Nome. Všem ostatním děkujeme za to, že jste se k nám připojili.

Je opravdu těžké vyjádřit, jak byl letošní ročník Iditarodu úžasný. Kevin Breitenbach a několik dalších překonalo rekordy z loňska, Heather Bestová prolomila nejrychlejší čas nastavený Jay Petervaryovou. Zanedlouho po Heather přišel do McGrathu i David Johnson, rozbolavělý, ale s všudypřítomným úsměvem prolomil stávající mužský běžecký rekord o 14 hodin. Závodníci do Nome opustili McGrath ve srovnání s minulými ročníky o několik dnů dříve. Jeff Oatley, Adian Harding a Phil Hofstetter pokračovali ostrým tempem přes pobřeží. Jeff se od nich odtrhl a i přes ošklivý pobřežní vítr dorazil do Nome a rozdrtil 15 let starý rekord Mika Curiaka o pět dnů. Parafráze Mikových slov: „Perfektní kombinace podmínek, roky tréninku a zkušeností tam byly a Jeff dokázal spojit všechno dohromady i s úžasnou sportovní výkonností.“ Aidan a Phill dokončili krátce po Jeffovi také pod časem starého rekordu. Ausilia Vistariniová nastavila nový ženský rekord na Severní trase do Nome na kole a Loreen Hewittová vytvořila nový ženský běžecký rekord na Severní trase.

I přes všechny nové rekordy a atletické úspěchy se zdá, že rok 2014 je také rokem, kdy se rodina okolo ITI ještě víc semkla. Závodníci stáli i přes nepřízeň osudu při sobě a dobrovolníci se mě ptali: „Kde je Náš další závodník?“ nebo „Je ten a ten letos zase na trase? Doufal jsem, že je všechny uvidím.“ Měli jsme lidi, kteří posílali aktuální fotografie závodníků, a síť traťových andělů, kteří závodníky koordinovali a starali se o všechny. Jednou z mých nejoblíbenějších fotografií ze závodu je Joanna z White Mountain stojící na skále s dalekohledem a sledující Fish River, jestli se neobjeví další závodníci.

Děkujeme všem, kteří se tam o nás starali. Děkujeme všem, kteří jsou v průběhu let stále zdvořilí a slušní. Protože jen dobří lidé můžou napomoci tomu, že se závod zalíbí těm, kteří žijí podél trasy od Knik do Nome a ITI se stane i „jejich“ závodem. Zeptal jsem se Marka Nordmana, ředitele Iditarodu, zda-li na nás byly nějaké stížnosti při tolika našich závodnících do Nome a on řekl, že ne. Neslyšel nic, pouze dobré o našich lidech na trase. Nejběžnější poznámkou na zprávě z reportu je „Jaká skvělá parta lidí jsou ti vaši závodníci.“ Znovu jsem cítil pocit štěstí, jaká skvělá parta přátel se k nám každý rok přidá. Doufám, že se k nám všichni přidáte na dalším Iditarodu.

Bill Merchant

Joanna Wassillie in White Mountain

Comments are closed.