Partneři 2020

Partneři 2020

Partneři 2011

 • 21_bernard
 • 27_isoma
 • 31_duratec
 • 31_e_tilak
 • 31_sirjoseph
 • 32_garmin
 • 33_Crankbrothers
 • 34_thermarest
 • 35_petzl
 • 35_Wtb
 • 40_Isaac
 • 41_Lawi

Facebook

Facebook profil

Zpráva od pořadatelů

Závodníci dorazili do McGrathu. Dnes projížděli přes Nikolai, Rainy Pass Lodge a Winterlake Lodge. 13 cyklistů zajelo pod tři dny do cíle závodu na 350 mil.
Nováčci Todd McFadden a Charly Tri jsou na 4. a 5. místě. Peter Basinger dokončil na 6. místě. Kanaďan Francis Lambert skončil na 7. místě, Eric Peterson z Minnesoty na 8. místě. Francis i Eric jsou oba nováčci na letošním Iditarodu. Tito všichni dokončili závod do tří dnů. Gratulace všem!

Heather Best z Fairbanks je jediná žena v partě mužů, která dnes v McGrathu vypráví své historky z trasy. Ženský rekord překonala o 26 h 7 min. Blahopřejeme!

Zatím daleko od ostatních pěších závodníků je běžec David Johnston. V současné době je i před rekordem Steva Reifenstuhlse z roku 2005. Když bude pokračovat dál tímto tempem, může překonat deset let starý rekord. Nejblíže za ním jsou dva veteráni z Arrowhead, Jason Buffington a Parker Rios. Checkpoint Rainy Pass Lodge opouštěli 14 h 25 min po Davidovi.

Je pozoruhodné, že všechny ženy-běžkyně, Loreen Hewitt, Anne Ver Hoef a Jill Homer, jsou před nejrychlejším ženským běžeckým časem. Ten stanovila minulý rok Anne Ver Hoef na 6 d 12 h 20 min. Většina konkurentů je tento 3. den závodu na půli cesty v Rainy Pass Lodge.

Ve Winterlake Lodge jsou Carole Holley a Shawn McTaggart. Posledním závodníkem na trati je Peter Ripmaster, který nahlásil, že stráví noc na Shell Lake Lodge. Britský cyklista a Nome veterán Aidan Harding opustil checkpoint v McGrath jako první závodník na jeho cestě do Nome. Krátce po něm vyrazili i Jeff Oatley a Phil Hofstetter. Phil vlastně jede domů, jelikož v Nome bydlí.

Zde je trošku statistiky k nomskému rekordu:
Jeff Oatey, Phil Hofstetter a Aidan by mohli všichni prolomit rekord z roku 2002 stanovený Mikem Curiakem z Colorada – 17 d a 2 h severní trasou. Současným tempem by tam mohli být 12. nebo 13. den. Mike také drží starý rekord z roku 2000 (první rok závodu do Nome pod hlavičkou Iditasport) – 15 d 1 h 15 m. Tito tři závodníci, kteří jsou právě v McGrathu, mají teď šanci tento rekord rozdrtit. Phil a Aidan již v Nome byli: Philův čas z roku 2010 je 17 d 9 h 30 m a Aidanův čas z téhož roku je 17 d 9 h 15 min. Oba dva jsou nyní velice blízko Curiakovu času.

Bohužel, máme tu další odstoupení ze závodu. Bill Dent odstoupil dnes na checkpointu Rainy Pass Lodge kvůli omrzlinám na prstech u nohou. Přejeme mu brzké uzdravení a snad se příští rok zase vrátí na závod.

Teploty jsou opět na vzestupu, tahle zima je opravdu zvláštní. Náš kontrolor Bob odpoledne hlásil v Rohn 45 °F / 7 °C a Tyronne hlásil večer déšť ve Winterlake Lodge. Pro čtvrtek a pátek jsou předpovídány teploty mezi 30 – 40 °F / −1 až +4 °C. Špatné.

Kathi Merchant, ředitelka závodu

Aktuální pořadí na trase: Leader Board
Oficiální stránky závodu: Iditarod Trail Invitational

Comments are closed.