Kniha – Ve spárech Aljašky

 

Druhá dobrodružná kniha napínavého vyprávění Honzy Kopky

o nejdrsnějším závodě planety IDITAROD TRAIL INVITATIONAL 2007,

 

zimním nonstop závodě 1 800 km napříč Aljaškou na upravených kolech v extrémních mrazech absolutně bez podpory. O závodě, který se jezdí, aby člověk přežil, nikoli vyhrál.

Kniha na celobarevných stránkách křídového papíru je doplněná unikátními obrázky přímo z aljašské divočiny, kam se dostane jen málo lidí.

 

O knize:

Kniha přibližuje autorem absolvovaný závod v nesnesitelných mrazech. Závod vede přes ohromná neobydlená území divoké Aljašky z jedné strany na druhou pouze po stezkách psích spřežení. Účastníci se tu pohybují bez jakékoli podpory, musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a vezou s sebou, a nemohou na trase počítat s žádnou pomocí. Autor si všímá také individualit z celého světa provozující toto extrémní dobrodružství. Obrovský vliv na psychiku každého z účastníků má nádherná, nespoutaná i smrtelně nebezpečná a drsná příroda i vyhrocené situace. Na trase se setkávají nejen se skvělými místními lidmi, ale i sami se sebou. Indiáni i eskymáci svým jednoduchým a přírodním životem ovlivní snad každého, kdo s nimi přijde do styku, a dají vám uvědomit si skutečné hodnoty. Návrat do běžného života bývá potom díky tomu daleko těžší.

Pozn.: knihy „Peklo“ i „Aljaška“ na sebe velice volně navazují, nic se v nich ale neopakuje a každá obsahuje jiné příběhy a dobrodružství

 

Recenze knihy Ve spárech Aljašky
 

I. vydání:
Této nové publikace bylo vydáno již 5 000 ks a distribuce začala v 2. půlce listopadu 2007.

II. vydání opět v prodeji od 1. 11. 2009

Počet stran: 296 stran
Formát: B5 (zvětšený formát): 165 x 230 mm
Vzhled: pevná vazba s přebalem, vnitřek celobarevný, křídový papír
Cena: 399 Kč

Objednání:

Knihu je možno objednat z klidu domova, v případě zájmu i s podpisem autora přes e-mail kniha@jankopka.cz.

  1. Přímým převodem peněz na účet: 2220213349/0800, jako variabilní symbol uveďte prosím prvních šest číslic vašeho rodného čísla. E-mailem pak jen pošlete avízo s vaším variabilním symbolem a adresou doručení. Cena při přímém převodu je 459 Kč.
  2. Dobírkoue-mailem jen pošlete objednávku s adresou doručení. Celková cena při dobírce činí 503 Kč.

Upozornění: V případě, že neobdržíte zásilku nejpozději do 14 dnů od objednání, ihned se s námi opět spojte, ať dohledáme příčinu a sjednáme nápravu. Občas nastávají problémy i při samotném doručování.
 

Informace pro zájemce ze Slovenska:

  1. Do sítě knižních obchodů v Česku i na Slovensku knihu distribuuje EUROMEDIA.
  2. Internetově je možné knihu na Slovensku objednat na www.ikar.sk.

 

Při všech vydáních poskytly pomoc následující firmy: